Bigårdsmöte 14 juli

Medlemmarna i Västerlöfsta Biodlarförening hälsas välkomna till Bigårdsmöte söndagen den 14 juli kl 13.00.

Vi träffas i Huddunge hembygdsgård vid vår föreningsbigård. Hembygdsgården ligger vid den gamla kyrkoruinen. Om du kommer från Östervåla hållet passerar du Huddunge kyrka på vänster hand. Fortsätt tills du ser en vägskylt som visar Radby, Kyrkoruin ta in där till vänster. Åk in till parkeringen på höger sida, strax innan ett litet torp vid kyrkoruinen .

Vi ska skatta honung från våra kupor.

Du hälsas också välkommen på  Öppen bigård den 21 juli i Huddunge hembygdsgård

Föreningens bigård är öppen för allmänheten och medlemmar förstås. Vi visar bigården och pratar om bin och honung.

Hembygdsgården har öppet samtidigt - café, loppis och hantverksförsäljning.

Styrelsen

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *